Zabezpieczenie Pucharu Świata w Skokach Narciarskich

W piątek 24 stycznia uczestniczyliśmy w zabezpieczeniu dwóch serii treningowych oraz kwalifikacji do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.
Zabezpieczenie medyczne zeskoku było realizowane przez ratowników medycznych oraz ratowników OSP Kościelisko, OSP Ząb i OSP Witów, wyposażonych w zestawy PSP R-1 oraz raki na wypadek ewentualnego wejścia na zeskok. Zawody przebiegły spokojnie i nie mieliśmy konieczności podejmowania żadnych działań.
Pozostała część zabezpieczenia terenu skoczni była pełniona przez dwa zastępy GBARt z JRG Zakopane oraz zastęp GCBA z OSP Ząb. Całość była koordynowana przez oficerów KP PSP Zakopane i KW PSP Kraków, dysponujących samochodem dowodzenia i łączności.
W czasie trwania skoków nasz samochód GBARt Mercedes oraz GBARt Iveco z OSP Witów wraz z kierowcami stacjonowały w koszarach JRG Zakopane, w miejsce zastępów będących na skoczni. Pozostałą część obsady na samochodach zapewniali strażacy JRG. W tym przypadku zabezpieczenie również przebiegło spokojnie i nie odnotowano żadnego wyjazdu.
W sobotę i niedzielę zabezpieczenie na podobnych zasadach było realizowane przez inne jednostki OSP z terenu powiatu tatrzańskiego.