Zabezpieczeniem PŚ w skokach narciarskich Zakopane

21 stycznia 2017 na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbył się konkurs drużynowy Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Podczas jego trwania dwóch naszych ratowników z zestawem PSP R-1 wraz z ratownikami medycznymi pełniło bezpośrednie zabezpieczenie dolnej części zeskoku. Na szczęście zawody przebiegły spokojnie i żadnemu ze skoczków nie trzeba było udzielać pomocy.

Oprócz tego, w godzinach 11-19 nasz samochód GBARt Mercedes Atego z kierowcą został oddelegowany do koszar JRG Zakopane na zastępstwo samochodu pierwszowyjazdowego, który był obecny na skoczni. Resztę obsady oprócz naszego kierowcy stanowili strażacy JRG Zakopane. W tym czasie zastęp odnotował jeden wyjazd, po godz. 14 interweniował na Chotarzu w Kościelisku przy próbie samobójczej.