Zderzenie dwóch pojazdów na ul. Strzelców Podhalańskich

Trudne warunki na drogach.

Jak już wcześniej wspominaliśmy na drogach jest bardzo ślisko I niebezpiecznie. W dniu wczorajszym nasza jednostka odnotowała kolejną interwencję w tym tygodniu związaną ze zderzeniem się pojazdów.

Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 14, gdzie na ul. Strzelców Podhalańskich w ciągu DW 958 zderzyły się dwa pojazdy. Do akcji wyjechały zastęp GCBARt Scania oraz GBARt Mercedes, zadysponowano także dwa zastępy z JRG Zakopane, Policję oraz dwie karetki Pogotowia.

Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono czołowe zderzenie samochodu osobowego i busa. Przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia a następnie do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym do czasu przyjazdu ZRM. Nasze działania polegały również na odłączeniu akumulatorów w autach, oraz podaniu piany na jedno z aut, z którego wydobywał się dym. Na czas akcji oraz oględzin przez Policję droga była całkowicie zablokowana, a strażacy kierowali samochody na objazd przez centrum Kościeliska. Po zabraniu pojazdów przez pomoc drogową, uprzątneliśmy drogę aby przywrócić ruch drogowy.

Fot. Piotr Korczak 
Fot. Marcin Szkodziński 
Fot. Materiały własne