Zerwane poszycie dachowe, Chotarz Bór

25 grudnia po godzinie 4 nad ranem zostaliśmy zadysponowani na osiedle Chotarz Bór w Kościelisku do zrywanego poszycia dachowego. Po dotarciu na miejsce okazało się, że silny wiatr zerwał poszycie dachowe wraz z warstwami ocieplającymi z jednego ze szczytów w apartamentowcu. Ze względu na coraz mocniejsze podmuchu wiatru nie było możliwe rozstawienie podnośnika ani wejście na dach. Działania ograniczyły się do zabezpieczenia terenu, zamknięcia drogi prowadzącej do osiedla oraz poinformowaniu sąsiadów o niebezpieczeństwie. Dodatkowo w czasie odjeżdżania z miejsca zdarzenia usunięto kilka drzew, które zostały powalone na drogę łączącą osiedle z ul. Nędzy Kubińca.

Siły i środki:
GBARt 2,5/24 Mercedes Atego
SLRr Ford Ranger
GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane
SLRr Jeep Cherokee JRG Zakopane