Akcja Halny

Dzisiejszy dzień okazał się bardzo pracowity dla strażaków z powiatu tatrzańskiego, w tym także dla nas. Po raz pierwszy zostaliśmy zaalarmowani przed godziną 6.30, zastęp GBARt Mercedes Atego interweniował przy powalonym drzewie na ul. Sywarne w Kościelisku. W tym samym czasie zastęp GCBA Scania P450 udał się na ul. Kościuszki w Zakopanem, gdzie z DH Granit został zerwany baner reklamowy. Po godzinie 10.30 usuwaliśmy powalone drzewa na ul. Sobiczkowa i Groń. Następnie zastęp GCBA udał się do uszkodzonego drzewa na ul. Salamandra, jednak jeszcze przed podjęciem działań został przedysponowany na ul. Krzeptówki Potok w Zakopanem, gdzie od zerwanej linii energetycznej doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego. Na miejsce udał się także zastęp GBARt Mercedes, zastępy JRG Zakopane oraz innych okolicznych OSP. Po zakończeniu działań i uzupełnieniu sprzętu Scania wróciła na Salamandrę dokończyć podjętą wcześniej interwencje przy uszkodzonym drzewie.