Dachowanie auta terenowego na DW 958 na Groniku.

Już drugi dzień bierzemy udział w usuwaniu skutków porywistego Halnego, który wieje nieustannie od sobotniego poranka. W międzyczasie doszło także do poważniejszego zdarzenia, jakim było dachowanie auta terenowego.
Zdarzenie miało miejsce w sobotę o godz. 16.20 na DW 958 na leśnym odcinku na Groniku. Kobieta z niewyjaśnionych przyczyn na ostrym łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem po czym dachowała. W trakcie dachowania kierująca została wyrzucona z pojazdu na jezdnię. Na szczęście nie odniosła żadnych poważnych obrażeń i po zaopatrzeniu powierzchownych ran została zabrana do szpitala przez przybyły na miejsce ZRM. Na czas działań ratowniczych droga była całkowicie zablokowana. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora oraz uprzątnięcie drogi.
Na miejsce zadysponowano nasze dwa zastępy GBARt i GCBARt, zastęp z JRG Zakopane oraz policję i pogotowie ratunkowe.
Na obecną chwilę od godzin porannych znów jesteśmy zaangażowani w usuwanie skutków wiatru, więcej informacji przedstawimy jak sytuacja się uspokoi.
fot. mat. własne

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *