Kolizji dwóch pojazdów na ul. Nędzy Kubińca Kościelisko

W trakcie powrotu do remizy z akcji usunięcia gniazd owadów błonkoskrzydłych w budynku mieszkalnym na Kierpcówce,  zostaliśmy zadysponowani do kolizji dwóch pojazdów na ul. Nędzy Kubińca, wg zgłoszenia jeden z samochodów miał zaczynać się palić. Po dotarciu na miejsce stwierdzono że doszło do najechania dwóch samochodów osobowych, z komory silnika jednego z nich wydobywało się lekkie zadymienie a drugi odrzucony do przodu dodatkowo uderzył w filar garażu, uczestnicy zdarzenia nie wymagali pomocy medycznej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, podaniu prądu piany ciężkiej na komorę silnika oraz usunięciu z jezdni płynów technicznych i odłamków karoserii. W międzyczasie jedna z uczestniczek zdarzenia zgłosiła że zaczyna się źle czuć, w związku z czym na miejsce zadysponowano ZRM, któremu następnie ją przekazano.

Fot. Maciej Jonek, 24tp.pl