Poszukiwania schorowanego mężczyzny w rejonie zakopiańskiej Cyrhli

3 tygodnie minęły od wprowadzenia quada do podziału, kiedy pojawiła się pierwsza okazja do jego wykorzystania. W środę 23 listopada około godz. 11.20 został zadysponowany wraz z zastępem GBARt do poszukiwań schorowanego mężczyzny w rejonie zakopiańskiej Cyrhli. Działania polegały na przeszukaniu Drogi Oswalda Balzera od Cyrhli przez Brzeziny aż po wejście na Wiktorówki oraz wszystkich dróg odchodzących do lasu lub w stronę Tatrzańskiego Parku Narodowego, sprawdzano także szałasy oraz inne potencjalne miejsca gdzie mężczyzna mógł się schować. Przed godz. 15 poszukiwania zostały przerwane, mężczyzna został odnaleziony przez ratowników TOPR na szlaku na Halę Gąsienicową.

W poszukiwaniach uczestniczyły także zastępy JRG Zakopane, OSP Olcza, Murzasichle, Małe Ciche, policja, w tym śmigłowiec z kamerą termowizyjną, ratownicy TOPR oraz pracownicy i Straż Tatrzańskiego Parku Narodowego.

fot. Adrian Gładecki