Pożar budynku mieszkalnego w Zakopanem

W nocy z poniedziałku na wtorek o godz 3.24 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego przy ul. Kościelnej w Zakopanem. Decyzją SKKP w Zakopanem do pożaru wyjechał zastęp GCBARt Scania, a zastęp GBARt Mercedes udał się do koszar JRG Zakopane na zabezpieczenie operacyjne powiatu.

Po dotarciu na miejsce działania prowadziły już 3 zastępy JRG Zakopane oraz zastęp OSP KSRG Zakopane-Olcza. Pożar powstał w budynku jednorodzinnym od nieszczelności w kominie i wszedł w drewnianą konstrukcję podłogi i ścian. Aby go zlokalizować konieczne było dokonanie prac rozbiórkowych oraz użycie kamer termowizyjnych. Mieszkańcy budynku zostali bezpiecznie ewakuowani i nikt nie ucierpiał, działania trwały ok. 2,5 godz.

fot. Maciej Jonek/ Tygodnik Podhalański, Piotr Korczak/ podhale24.pl, mat. własne oraz dzięki uprzejmości OSP Olcza