Pożar budynku mieszkalnego, Zakopane

11 maja 2014 r. po godzinie 14:30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Smrekowej, na jednym ze zboczy Antałówki w Zakopanem. Ze względu na stopień rozwinięcia pożaru w pierwszej fazie działań podawano prądy z zewnątrz w celu przyłapania otwartego ognia, następnie wprowadzono do środka ratowników w aparatach ODO z dodatkowymi liniami gaśniczymi. Sporym utrudnieniem był stromy i wąski podjazd, który uniemożliwił dotarcie samochodów pod sam budynek oraz niedziałające hydranty. Dalsze działania polegały na dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych oraz przewietrzeniu budynku. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Siły i środki:
GBARt 2,5/24 Mercedes Atego
GCBA 13/48 Steyr
GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane
GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane
SH 25 Volvo JRG Zakopane
SLRr Jeep Cherokee
GBA 2,5/25 MAN TGM OSP Olcza
GCBA 5/24 Jelcz 422 OSP Poronin