Pożar przy Drodze do Rojów

Czwartego lutego ok. godz. 3 nad ranem przy Drodze do Rojów w Zakopanem wybuchł pożar murowanego budynku. W momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów ogniem były objęte całe drewniane poddasze oraz pomieszczenia na piętrze. W pierwszej kolejności podano dwa prądy wody w natarciu z zewnątrz oraz wprowadzono do środka rotę w aparatach oddechowych celem przeszukania pomieszczeń. Po wyłączeniu prądu wprowadzono kolejne roty, tym razem z liniami gaśniczymi. Po ugaszeniu płomieni rozpoczęły się prace rozbiórkowe celem lokalizacji źródeł ognia, pomocna w tych działaniach okazała się kamera termowizyjna.

Działania zakończono po godzinie 8, w pożarze nikt nie ucierpiał.

Zdjęcia z akcji znajdują się w galerii. http://osp-koscielisko.pl/index.php?m=Gallery&f=album&id=60

W działaniach uczestniczyły GBARt 2,5/24 Mercedes Atego oraz GCBA 13/48 Steyr, a także zastępy KP PSP Zakopane, JRG Zakopane, OSP Olcza, Poronin i Dzianisz Górny.