Pożar rodzinnego domu dziecka, Zakopane

20 grudnia 2013 r. kilkanaście minut przed północą zostaliśmy zadysponowani do pożaru rodzinnego domu dziecka na Bachledzkim Wierchu w Zakopanem. Ogień najprawdopodobniej powstał od zwarcia instalacji elektrycznej na parterze i po ścianie przedostał się na poddasze budynku, gdzie intensywnie rozwijał się między stropem a dachem. Jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów z domu ewakuowało się 14 osób, 9 dzieci oraz 5 dorosłych. Działania prowadzone głównie z drabin przystawnych polegały na wykonywaniu otworów w dachu i sukcesywnym gaszeniu kolejnych zarzewi ognia. Po wstępnym opanowaniu sytuacji rozpoczęto zrywanie poszycia dachowego z części budynku objętej pożarem oraz dogaszanie pozostałych ognisk pożaru, w tym wskazanych przez kamerę termowizyjną. Straty oszacowano na około 100 tys zł.

 

W działaniach uczestniczyły GBARt 2,5/24 Mercedes Atego, GCBA 13/48 Steyr oraz zastępy JRG Zakopane, OSP Olcza, Poronin, Biały Dunajec, Ząb i Suche.

 

 

Galeria zdjęć:

http://www.osp-koscielisko.pl/index.php?m=Gallery&f=album&id=96

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Fot. Adrian Gładecki