Pożar w Chochołowie

350 tys. zł strat po niedzielnym (NULL grudnia) pożarze w Chochołowie. Spłonęły budynki gospodarcze i dom mieszkalny. Pożoga rozgorzała parę minut po 20. W płomieniach stanął jeden z budynków gospodarczych. Płomienie szybko rozprzestrzeniały się w zwartej zabudowie. W kilka chwil ogień zajął jeszcze jeden budynek gospodarczy i dom mieszkalny. Rozprzestrzenianiu się pożogi sprzyjał bardzo silny wiatr. Pożar zagrażał kolejnym zabudowaniom w sąsiedztwie. Do Chochołowa, oprócz miejscowej OSP, wyruszyli także strażacy z Nowego Targu oraz ochotnicy z sąsiadujących z Chochołowem miejscowości, także z powiatu tatrzańskiego. W akcji ratunkowej uczestniczyło 30 strażackich jednostek(około 100 strażaków).

Płomienie udało się dość szybko opanować. Jednak dogaszanie zgliszcz trwało kilka godzin.

AG

Relacja z Akcji w Galerii


(W akcji udział wziął GCBA 13/48-STEYER)