Pożar wypożyczalni nart

Dziś tuż po godz. 9 zostaliśmy zadysponowani do pożaru wypożyczalni nart przy ul. Nędzy Kubińca. Po dotarciu zastępów GBARt i GCBARt ustalono, że pożar powstał w pobliżu komina i rozwija w ścianie oraz na poddaszu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody. Pierwszy z nich wprowadzono do środka, drugi po drabinie przystawnej na dach. Aby zlokalizować zarzewia ognia konieczne było wykonywanie prac rozbiórkowych, w tym rozebranie fragmentu dachu. Równocześnie z działaniami gaśniczymi przeprowadzono ewakuację mienia z środka. Po ugaszeniu pożaru cały budynek skontrolowano dokładnie kamerami termowizyjnymi. Działania prowadziliśmy wspólnie z zastępami GBA i SH 25 z JRG Zakopane.
fot. Maciej Jonek/ Tygodnik Podhalański, mat. własne