VIII Strażacka Pielgrzymka do Ludźmierza za nami

3 czerwca uczesniczyliśmy w VIII Strażackiej Pielgrzymce Drogą Papieską Krzeptówki-Ludźmierz. Zbiórka wozów miała miejsce przy Sanktuarium MB Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, skąd po poświęceniu samochody ruszyły do Ludźmierza drogą, którą w 1997 r. przejechał błogosławiony Jan Paweł II. Po dotarciu na miejsce wozy powitał i poświęcił kapelan OSP powiatu nowotarskiego, ks. Tadeusz Juhas. O godzinie 13 rozpoczęła się msza święta, w której udział wzięły delegacje i poczty sztandarowe przybyłych OSP oraz strażacy, którzy do Ludźmierza dotarli na motorach. Łącznie przybyło około 120 wozów strażackich i 50 jednośladów.

W tym roku naszym dodatkowym zadaniem było medyczne zabezpieczenie pielgrzymki, na szczęście nasza pomoc nie była nikomu potrzebna.

W pielgrzymce wziął udział GBARt 2,5/24 Mercedes Atego.

kd