Wizyta delegacji z woj. Lubuskiego

W sobotę 10 września gościliśmy w naszej jednostce delegację z terenu woj. Lubuskiego, przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP z Rektorem Komendantem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej nadbryg. Ryszardem Dąbrową na czele, prezesów i członków zarządu ZOSP szczebli powiatowych i gminnych oraz przedstawicieli władz samorządowych. Wizyta, w organizacji której pośredniczył małopolski zarząd ZOSP, miała na celu przedstawienie działalności przykładowej jednostki z naszego regionu.

Goście zapoznali się z naszą jednostką oraz jej historią, specyfiką rejonu i wyjazdów oraz z zasadami współpracy z samorządem lokalnym. Oczywiście nie mogło zabraknąć prezentacji samochodów i sprzętu będącego na naszym wyposażeniu, co jak można się domyślić cieszyło się największym zainteresowaniem. Następnie oprowadziliśmy gości po budynku remizy i zaprosiliśmy wszystkich na drobny poczęstunek, w trakcie którego nie zabrakło rozmów, dyskusji, wymiany pomysłów i doświadczeń oraz strażackich anegdot, padło także wiele pozytywnych słów o naszej działalności. Na koniec każdy z gości otrzymał pamiątkowy kubek.