Wspólnie uczcijmy jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

W czwartek 14.04.2016 r. w całej Polsce zapłoną watry dla upamiętnienia 1050-lecia Chrztu Polski.
Watry zapłoną również w Gminie Kościelisko.

Władze Zarządu Głównego Związku Podhalan oraz Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP zamierzają uczcić 1050 rocznicę Chrztu Polski w szczególny sposób. W najbliższy czwartek, 14 kwietnia w całej Polsce zapłonął watry. Akcja odbywa się pod Patronatem Honorowym Prymasa Polski Wojciecha Polaka.

W przeddzień 1050. rocznicy Chrztu Polski, autorzy inicjatywy zapraszają członków Związku Podhalan oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej do wzięcia udziału we wspólnej akcji upamiętniającej to historyczne wydarzenie.
Pragniemy przesłać od gór, od Krzyża na Giewoncie, światło Ducha Świętego, które dotrze nad polskie morze w ciągu 35 minut – mówią organizatorzy akcji. – Prosimy postępujcie według załączonej mapki i instrukcji, niech akcja ta wykaże naszą jedność i gotowość do współpracy w ważnych dla ojczyzny momentach. Włączcie się do naszej inicjatywy, bądźmy razem w ten szczególny wieczór 14 kwietnia – zachęcają.
W Gminie Kościelisko o godz. 20.05 watry rozpalą członkowie Związków Podhalan z Kościeliska, Witowa i Dzianisza oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Kościelisko. Do akcji dołączyły się nasze parafie, Gmina Kościelisko i Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko.
W Kościelisku spotkajmy się o 19.45  na Butorowym Wierchu, idąc nową ścieżką rowerową od strony Gubałówki, za lasem po lewej stronie na polanie. Po wspólnej modlitwie, o godzinie 20.05 zapłonie ogień. Uroczystość uświetni swoim śpiewem Zespół „Polaniorze”
W Witowie spotkamy się o godz. 20.00 nad kościołem przy drodze na cmentarz.
W Dzianiszu spotkamy się o godz. 20.00 na Ostryszu, na rozwidleniu drogi asfaltowej do Cichego.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy do wspólnego udziału w modlitwie i obchodach jubileuszu.
Zapraszamy do przybycia w strojach góralskich.
Prosimy o wcześniejsze przybycie na miejsca uroczystości, aby watry mogły w naszych miejscowościach zapłonąć równo o godzinie 20.05 .