Wyjazd z kamerą termowizyjną, Zakopane

W trakcie pełnienia zabezpieczenia na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych zostaliśmy zadysponowani na ul. Stare Krzeptówki w Zakopanem, gdzie doszło do pożaru doniczki na parapecie. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, iż doniczka zapaliła się od niedopałka papierosa i została już ugaszona przez właściciela, jednak ogień przez chwilę oddziaływał na drewnianą konstrukcję budynku. Nasze działania polegały na sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej miejsca w którym stała doniczka, oraz rozebraniu fragmentu ściany i przelaniu go wodą. Po chwili ponownie sprawdzono ścianę kamerą, jednak nie wskazała ona żadnych różnic temperatury. Dodatkowo udzieliliśmy pomocy właścicielowi budynku, który w trakcie gaszenia ognia doznał niegroźnych oparzeń lewej dłoni.

W działaniach uczestniczył GBARt 2,5/24 Mercedes Atego.