Wypadek samochodowy / Plama oleju

Strażacy z gminy Kościelisko zakończyli pracę przy VI Etapie Tour de Pologne. Za Nami kilka intensywnych dni przygotowań, pozostało tylko dokończyć sprzątanie sprzętu. Jednak poza przygotowaniami oraz sprzątaniem, uczestniczyliśmy w dwóch akcjach ratowniczych, które wydarzyły się przed oraz po wyścigu.

W środę tuż po godzinie 22 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku busa z samochodem osobowym przy wlocie do Doliny Małej Łąki. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia a następnie udzielenia pierwszej pomocy kierowcom. Na miejsce

zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, Policję oraz zastęp z JRG Zakopane. W wyniku wypadku nikt nie odniosł poważniejszych obrażeń. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych z pojazdów. Po zabraniu pojazdów przez pomoc drogową, uprzątneliśmy drogę aby przywrócić ruch drogowy. Na miejscu działania prowadziły zastępy GCBARt Scania oraz GBARt Mercedes.

Drugim naszym zdarzeniem do którego zadysponowano nas tuż po zakończeniu wyścigu była plama oleju na ul. Strzelców Podhalańskich. Na miejsce udaliśmy się zastępem GBARt Mercedes. Po dotarciu na miejscu Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych. Na czas prowadzonych działań był wprowadzony ruch wachadłowy.

🔜🚵🚵 Już w krótce opublikujemy pełną realcję z przygotowań oraz przebiegu VI etapu Tour de Pologne oraz Mini Tour de Pologne.

Fot. Maciej Jonek
Fot. Materiały własne