wypadek samochodu na ul. Nędzy Kubińca w Kościelisku

Dziś (12 listopada) o godz. 04:05 zostaliśmy zadysponowani zastępem GBARt do wypadku na ul. Nędzy Kubińca w Kościelisku, koło domu ludowego.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki BMW który uderzył w betonowy mur, po czym zatrzymał się w poprzek drogi. Wewnątrz pojazdu znajdowała się kobieta z otwartym złamaniem nogi, a poza pojazdem kolejne dwie osoby które opuściły go o własnych siłach i nie uskarżały się na żadne obrażenia. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu, ewakuacji z pojazdu poszkodowanej kobiety na nosze typu deska i przekazanie przybyłemu ZRM oraz sprawdzeniu przyległego terenu w poszukiwaniu osób które mogły się oddalić. Na czas prowadzenia policyjnych czynności droga była całkowicie zablokowana, po ich zakończeniu uprzątnieto jezdnie z fragmentów karoserii i płynów eksplatacyjnych.

Na miejscu były obecne zastępy GBARt z naszej jednostki i z JRG Zakopane, pogotowie ratunkowe oraz kilka patroli policji.
Do koszar powróciliśmy ok. 8:30.