Wypadek słowackiego szybowca na Polanie Biały Potok

W dniu 20 kwietnia chwilę po godzinie 13 zostaliśmy zadysponowani do awaryjnego lądowania szybowca na Polanie Biały Potok. Początkowa informacja mówiła o wypadku awionetki, jednak po dotarciu na miejsce okazało się, że chodzi o szybowiec. Pilot na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń, przez co działania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Jak się później okazało, był to dopiero początek serii awaryjnych lądowań, w kilkunastominutowych odstępach służby zaczęły odbierać informacje o kolejnych takich przypadkach. Łącznie w okolicach Zakopanego doszło do pięciu lądowań, pozostałe 4 miały miejsce w Zakopanem na Lipkach, w Kościelisku na Nędzówce, w Poroninie oraz w rejonie Łysej Polany. Ostatnie z nich niestety skończyło się tragicznie, maszyna uderzyła w drzewo a jej pilot zginął na miejscu.

Fot. Piotr Korczak