Wypadek w Witowie

27 grudnia tuż po godzinie 12 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na granicy Witowa i Kościeliska. Na śliskiej nawierzchni kierujący osobowym daewoo stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Na miejsce dotarliśmy jako pierwsi, niezwłocznie zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i przystąpiliśmy do udzielenia kwalfikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym, które następnie przekazaliśmy załogom trzech przybyłych karetek pogotowia. Dalsze działania polegały na odpięciu akumulatora oraz kierowaniu ruchem. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję usunęlismy złamane drzewo, pomogliśmy załadować auto na lawetę i uprzątnęliśmy jezdnię. Do remizy wróciliśmy po godzinie 16.

Na szczęście obrażenia pasażerów okazały się niegroźne i zdarzenie zakwalifikowano ostatecznie jako kolizję.

W działaniach uczestniczył GBARt 2,5/24 Mercedes Atego oraz 2 zastępy JRG Zakopane, 3 karetki pogotowia i policja.

Zdjęcia z akcji znajdują się w galerii.