XLII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 04 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem odbyła się XLII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem turnieju jest m. in. popularyzacja wśród dzieci i młodzieży tematyki związanej z ochroną przeciwpożarową a także kształtowanie prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia.

W turnieju wzięło udział 51 uczniów reprezentujących wszystkie gminy z terenu powiatu tatrzańskiego.Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 20 pytań. Uczestnicy, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z testu zakwalifikowali się następnie do etapu ustnego konkursu. W turnieju nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli naszej jednostki, którzy uplasowali się na następujących pozycjach:

Szkoły Podstawowe:
5. miejsce – Magdalena Mąka

Gimnazjum:
5. miejsce – Paweł Stopka
6. miejsce – Oliwia Rapacz
8. miejsce – Dawid Szczepaniak i Bartek Klimkowicz
10. miejsce – Julia Gąsienica

Szkoły średnie:
3. miejsce – Wojciech Rysula
5. miejsce – Angelika Sobczyk

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, a także zachęcamy do dalszego pogłębiania swojej pożarniczej wiedzy i startów w kolejnych edycjach konkursu.

fot. KP PSP Zakopane oraz mat. własne

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *