Akcja ratunkowa: zasypany w lesie

W dniu wczorajszym (tj. 11.01) o godz. 20:19 nasza jednostka została zadysponowana trzema zastępami GCBARt Scania, GBARt Mercedes oraz Quad, do pomocy jednostce z Zakopanego.

Wg. Pierwszych informacji SKKP w Zakopanem otrzymało zgłoszenie od narciarzy, którzy przebywali na stoku narciarskim Szymoszkowa, że w oddali słyszą głośne wołanie o pomoc z pobliskiego lasu. Pierwsze zastępy z JRG Zakopane natychmiast wyruszyły na poszukiwania. Warunki do ich prowadzenia były bardzo ciężkie ze względu na bardzo duże ilości śniegu oraz teren poszukiwań, który był dość stromy. W związku z tym obecny na miejscu dowódca zmiany przekazał do SKKP aby zadysponować dodatkowe siły i środki do pomocy. W trakcie dojazdu na miejsce dowiedzieliśmy się że JRG Zakopane znalazła osobę poszukiwaną która była przytomna I świadoma, ale mają problem z wydostaniem jej. Po ustaleniu dokładnego miejsca zdarzenia ruszyliśmy na pomoc wraz z potrzebnym sprzętem. Po wydostaniu osoby poszkodowanej przekazano ją ZRM. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze a osobie poszkodowanej nic poważnego się nie stało.