STATYSTYKA WYJAZDÓW W 2018 ROKU


W ubiegłym roku odnotowaliśmy 201 zdarzeń, w tym:
– 29 pożarów
– 166 miejscowych zagrożeń
– 8 alarmów fałszywych

23 razy wyjeżdżaliśmy do zdarzeń dwoma zastępami, a 5 razy trzema zastępami. Mamy tutaj na myśli wyjazdy do jednego zdarzenia, nie braliśmy tu pod uwagę sytuacji, gdy zastępy działały przy zdarzeniach równocześnie, np. podczas wiatrołomów czy powodzi.

Oprócz tego odnotowaliśmy 46 innych wyjazdów, nie będących wyjazdami do zdarzeń. Możemy wśród nich wyróżnić m.in. wyjazdy na ćwiczenia i szkolenia, wyjazdy gospodarcze i administracyjne, wyjazdy na uroczystości czy zabezpieczenia imprez i zawodów.

Łącznie daje nam to, że nasze zastępy w zeszłym roku opuszczały koszary 247 razy.

Wszystkie jednostki z gminy Kościelisko interweniowały łącznie 322 razy.

fot. Piotr Korczak/ podhale24.pl