Drzewo trafione przez piorun, Sywarne

W sobotę 22 czerwca kilka minut przed godziną 17 zostaliśmy zadysponowani na ul. Sywarne, gdzie w czasie burzy piorun uderzył w drzewo. Po naszym dojeździe i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że piorun trafił w około 30 metrowe drzewo, które zostało rozszczepione przez co bezpośrednio zagrażało okolicznym budynkom. W pierwszej kolejności zabezpieczono miejsce zdarzenia, zamknięto ulicę, usunięto stojące w pobliże samochody oraz gapiów na bezpieczną odległość, po czym poproszono SKKP w Zakopanem o zadysponowanie podnośnika. Po jego dojeździe i rozstawieniu rozpoczęto akcję stopniowego ścinania drzewa. Po około półtorej godziny drzewo zostało w całości bezpiecznie usunięte, a ulica uprzątnięta i odblokowana.

W działaniach uczestniczyły GBARt 2,5/24 Mercedes Atego oraz podnośnik z JRG Zakopane.