Dwudniowa akcja poszukiwawcza

W czwartek 25 sierpnia o godz. 18:20 zostaliśmy zadysponowani trzema zastępami do poszukiwań mężczyzny. Po dotarciu na miejsce koncentracji przy wlocie Doliny Kościeliskiej otrzymaliśmy od policji informację, że kontaktował się z nią mężczyzna w wieku około 60 lat z zamiarami samobójczymi. Informacje były szczątkowe, udało się ustalić jedynie, że desperat może przebywać w jednej z dolin w rejonie Kościeliska. W związku z tym sprawdzono Doliny Chochołowską, Lejową, Kościeliską, Małej Łąki, Za Bramka, Strążyską, Ku Dziurze i Białego, rozpytywano również napotkanych turystów oraz pracowników TPN. Działania nie przyniosły żadnego rezultatu, po zapadnięciu zmroku decyzją policji poszukiwania przerwano. Oprócz nas brały w nich udział załogi policji, straży Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz zastępy OSP Witów.

W piątek 26 sierpnia około godz. 10.40 ponownie zostaliśmy zadysponowani do pomocy policji, której udało się zebrać nowe informacje. Zastępy GLM Ford i GBARt Mercedes udały się do punktu koncentracji na stadionie biathlonowym i wraz z policją oraz zastępem OSP Dzianisz Dolny podjęły poszukiwania w rejonie stadionu, Kir oraz Roztok. Również one nie przyniosły żadnego rezultatu, około godz. 13 wróciliśmy do koszar, dalsze poszukiwania i ustalenia będzie prowadzić policja.

Siły i środki: (czwartek)

GLM Ford Ranger

GBARt 2,5/24 Mercedes Atego

GCBA 7,7/40 Scania P450

GLM Lublin OSP Witów

GBA 2/25 Renault Midliner OSP Witów

Policja

Straż Tatrzańskiego Parku Narodowego

 

Siły i środki: (piątek)

GLM Ford Ranger

GBARt 2,5/24 Mercedes Atego

GCBA 5/24 Jelcz 442 OSP Dzianisz Dolny

Policja