Dzień Bezpieczeństwa na stacji Shell w Zakopanem

4 lipca 2014 roku na zaproszenie stacji Shell w Zakopanem uczestniczyliśmy w imprezie pod nazwą „Dzień Bezpieczeństwa”. Na miejscu oprócz nas pojawili się także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem oraz karetka pogotowia. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz z Gimnazjum nr 2, którzy odwiedzili tego dnia stację, mogli liczyć na dużą ilość atrakcji. Młodzież dowiedziała się, na czym polegają zadania strażaków, zapoznała się szczegółowo z samochodem oraz jego wyposażeniem, miała okazję przebrać się w mundur strażacki oraz spróbować lać wodą z węża. Dodatkowo zaprezentowano działanie narzędzi hydraulicznych oraz poduszek podnoszących, podnosząc radiowóz policji. Uczestnicy imprezy mogli ponadto poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, przebrać się w policyjny strój używany podczas zabezpieczania demonstracji czy wziąć udział w konkursie plastycznym na temat bezpieczeństwa. Na koniec zainscenizowano akcję gaszenia pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej, a następnie prądu wody.
Poniżej zamieszczamy materiał video oraz link do galerii zdjęć, udostępnionych dzięki stacji Shell.