Dzień Bezpieczeństwa na stacji Shell w Zakopanem

4 lipca 2014 roku na zaproszenie stacji Shell w Zakopanem uczestniczyliśmy w imprezie pod nazwą „Dzień Bezpieczeństwa”. Na miejscu oprócz nas pojawili się także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem oraz karetka pogotowia. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz z Gimnazjum nr 2, którzy odwiedzili tego dnia stację, mogli liczyć na dużą ilość atrakcji. Młodzież dowiedziała się, na czym polegają zadania strażaków, zapoznała się szczegółowo z samochodem oraz jego wyposażeniem, miała okazję przebrać się w mundur strażacki oraz spróbować lać wodą z węża. Dodatkowo zaprezentowano działanie narzędzi hydraulicznych oraz poduszek podnoszących, podnosząc radiowóz policji. Uczestnicy imprezy mogli ponadto poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, przebrać się w policyjny strój używany podczas zabezpieczania demonstracji czy wziąć udział w konkursie plastycznym na temat bezpieczeństwa. Na koniec zainscenizowano akcję gaszenia pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej, a następnie prądu wody.
Poniżej zamieszczamy materiał video oraz link do galerii zdjęć, udostępnionych dzięki stacji Shell.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *