Meżczyzna przygnieciony przez ciągnik, Gubałówka

26 marca 2014 r. tuż przed godziną 16 zostaliśmy zadysponowani na Gubałówkę w okolice przekaźnika radiowo-telewizyjnego, gdzie podczas prac leśnych mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik. Ze względu na brak dojazdu konieczne było piesze pokonanie kilkuset metrów w głąb lasu. Po dotarciu na miejsce przytomny poszkodowany był już wyciągnięty spod ciągnika. Ze względu na poważny uraz głowy, w porozumieniu z pogotowiem ratunkowym zadecydowano o zadysponowaniu na miejsce śmigłowca Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego. Po zabezpieczeniu poszkodowanego na desce ortopedycznej przeniesiono go na polanę oddaloną o około 300 m od miejsca wypadku, gdzie został przejęty przez załogę śmigłowca a następnie przetransportowany do szpitala.

Siły i środki:
GBARt 2,5/24 Mercedes Atego
GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane
GBA 2/20 Star 1466 JRG Zakopane
GBA 2,5/16 Mercedes 1222 OSP Ząb
Pogotowie Ratunkowe
Śmigłowiec Sokół Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
Patrol Policji