Plama oleju napędowego, Zakopane

W dniu dzisiejszym około godz. 9:30 zostaliśmy zadysponowani zastępem GBARt Mercedes Atego do pomocy przy usunięciu plamy oleju napędowego na Drodze Oswalda Balzera w Zakopanem. Wyciek miał długość około 3 km i zaczynał się poniżej kapliczki na Jaszczurówce, a kończył na Cyrhli. Początkowo działania prowadzono przy pomocy ręcznych opryskiwaczy, jednak ze względu na rozmiar plamy zdecydowano o podaniu środka neutralizującego ze zraszaczy samochodowych. Działania prowadziliśmy wspólnie z zastępami JRG Zakopane, OSP Olcza i Murzasichle, na czas ich trwania ruch na drodze został zablokowany przez policję.

Siły i środki:

GBARt 2,5/24 Mercedes Atego

GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane

GBA 2/20 Star 1466 JRG Zakopane

SLOp Skoda Octavia KP PSP Zakopane

GBA 2,5/25 MAN TGM OSP Olcza

GBA 2,5/16 Star OSP Murzasichle

Policja

 

fot. Piotr Korczak