Pożar pensjonatu w Białce Tatrzańskiej

W sobotę 13 sierpnia około godz. 13 w Białce Tatrzańskiej wybuchł pożar pensjonatu, ogień pojawił się na poddaszu budynku. W pierwszej kolejności na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Zakopane oraz z terenu gminy Bukowina Tatrzańska. W związku z tym, że pożaru nie udawało się opanować i płomienie obejmowały coraz większą powierzchnię poddasza i dachu, a ze względu na silne zadymienie konieczne było prowadzenie działań w aparatach ochrony układu oddechowego, na miejsce systematycznie dysponowano kolejne jednostki z terenu powiatu, w tym także nas. Kilka minut przed godz. 14 do Białki wyjechał zastęp GCBA Scania, który na wyposażeniu posiada 6 aparatów powietrznych oraz 6 zapasowych butli. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy skierowani na poddasze pensjonatu, do podmiany wcześniej pracujących strażaków. W tym samym czasie Scania dowoziła na miejsce wodę z punktu czerpania.

Łącznie w działaniach uczestniczyło około 30 zastępów straży pożarnej z powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego, a także kontener ze sprzętem OUO z Krakowa.

Obszerna fotorelacja z pożaru do obejrzenia na stronie Tygodnika Podhalańskiego:
http://24tp.pl/g/2412

fot. Adrian Gładecki