Pogrzeb Prezes Heleny Rysuli

28 sierpnia 2013 roku odbył się pogrzeb naszej wieloletniej prezezes, dh Heleny Rysuli, która zmarła 26 sierpnia po ciężkiej chorobie. O godzinie 13:30 nastąpiło wyprowadzenie zmarłej z domu żałoby przy ul. Nędzy Kubińca 194. Następnie trumna została przewieziona wozem strażackim przez Kościelisko do parafii św. Kazimierza, gdzie odporawiono mszę św. żałobną. Po mszy przeniesiono zmarłą na miejsce spoczynku na cmentarzu przy kościele. Zmarłej w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, przyjaciele, mieszkańcy Kościeliska, strażacy OSP Kościelisko, przedstawiciele PSP, władze samorządowe, poczty sztandarowe oraz strażackie delegacje z niemal całej Małopolski.

Helena Rysula urodziła się 1. stycznia 1950 r. Działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelisku rozpoczęła w 1979 roku, natomiast stanowisko prezesa objęła w 1996 roku. W 1994 roku została prezesem Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, od 2010 roku była zastępcą prezesa. Od momentu powstania powiatu tatrzańskiego sprawowała funkcję zastępcy prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP. W trakcie swojej długiej działalności w OSP otrzymała wiele odznaczeń, m.in.: Brązowy Medal „Za zasługi dla pożarnictwa, Brązowy Krzyż Zasługi OSP, Srebrny Medal „Za zasługi dla pożarnictwa, Złoty Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”, Brązową Odznakę „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” oraz w 2011 Złoty Znak Związku OSP RP. Za jej kadencji w naszej jednostce zaszedł szereg zmian na lepsze, zakupiono dużo nowego wyposażenia, wyremontowano gruntownie remizę, całkowicie wymieniono tabor pozyskując kilka samochodów, w tym 2 fabrycznie nowe.

http://www.youtube.com/watch?v=DXf6__U7HXY&feature=youtu.be&t=1m28s