Pożar budynku mieszkalnego, Karpielówka

W czwartek 27 października o godz. 20:45 zostaliśmy zaalarmowani o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego na Karpielówce Dolnej w Kościelisku, do akcji wyjechaliśmy zastępami GBARt Mercedes i GCBA Scania. Po dojeździe na miejsce zastano pożar otwarty, który obejmował garaż oraz całe poddasze nad częścią mieszkalną. W pierwszej fazie zostały podane 2 prądy wody w natarciu na płomienie oraz 1 prąd w obronie na budynek znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie, przystąpiono także do wykonywania otworów w poszyciu dachowym pod którym intensywnie rozwijały się płomienie. Dodatkowo zabezpieczono i oświetlono teren oraz sprawiono zasilanie z pobliskiego hydrantu. W miarę docierania kolejnych zastępów podano następne 2 prądy wody, a po opanowaniu sytuacji pożarowej przystąpiono do dokonywania prac rozbiórkowych celem lokalizacji zarzewi ognia. Na szczęście domownicy zdążyli bezpiecznie opuścić budynek i nikt nie ucierpiał. Działania trwały około 2 godziny.

Siły i środki:

GBARt 2,5/24 Mercedes Atego

GCBA 7,7/40 Scania P450

GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane

GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane

SH 25 Volvo JRG Zakopane

GBA 2,5/16 Mercedes OSP Ząb

GCBA 6/32 Jelcz 004 OSP Ząb

GBA 2/27 Renault Midliner OSP Witów

GCBA 13/48 Steyr OSP Witów

GBA 2,5/16 Star 1466 OSP Dzianisz Górny

GCBA 8/40 Volvo FM12 OSP Dzianisz Górny

Pogotowie Energetyczne

Policja

 

fot. Regina Korczak-Watycha/ Piotr Duraj