Pożaru drewnianego budynku mieszkalnego na osiedlu Skibówki-Kącina w Zakopanem

Dziś na ranem, tuż po godzinie 3:30, zostaliśmy zadysponowani zastępami GBARt i GCBA do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego na osiedlu Skibówki-Kącina w Zakopanem. Po dojeździe na miejsce działania prowadziły już zastępy JRG Zakopane, jednak część domu wciąż była objęta ogniem otwartym. Nasze działania polegały na wprowadzeniu do wnętrza rot w aparatach powietrznych z liniami gaśniczymi oraz wykonaniu zaopatrzenia wodnego z pobliskiego hydrantu. Po opanowaniu pożaru rozebrano mocno naruszoną konstrukcję dachu. W momencie wybuchu pożaru w budynku przebywał mężczyzna, jednak zdołał go opuścić o własnych siłach i trafił pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego.

Siły i środki:

GBARt 2,5/24 Mercedes Atego

GCBA 7,7/40 Scania P450

GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane

GBA 2/20 Star 1466 JRG Zakopane

GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane

SH 25 Volvo JRG Zakopane

GBA 2,5/25 MAN TGM OSP Olcza

Pogotowie Ratunkowe

Policja

 

fot. Piotr Korczak