Pożar budynku mieszkalnego, Zakopane

21 marca 2014 r. kilkanaście minut po godzinie 3 nad ranem doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Karłowicza w Zakopanem. Ogień objął poddasze budynku oraz pomieszczenia na piętrze. Działania w pierwszej fazie polegały na podaniu prądów wody w natarciu na otwarte płomienie i wprowadzeniu do środka ratowników w aparatach ODO celem przeszukania pomieszczeń na niższych kondygnacjach oraz rozpoczęcia natarcia od środka. W miarę przybywania kolejnych zastępów podawano następne prądy wody z drabin przystawnych oraz podnośnika, zbudowano punkt czerpania wody, którą dowożono na miejsce pożaru, a także dokonywano niezbędnych prac rozbiórkowych. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Siły i środki:
GBARt 2,5/24 Mercedes Atego
GCBA 13/48 Steyr
GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane
GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane
SH 25 Volvo JRG Zakopana
SLRr Jeep Cherokee JRG Zakopane
GBA 2,5/25 MAN TGM OSP Olcza
GCBA 5/32 Jelcz 422 OSP Poronin
GCBA 4/32 Mercedes Atego OSP Biały Dunajec
GCBA 6/32 Jelcz 004 OSP Biały Dunajec
GCBA 6/32 Jelcz 004 OSP Suche
Pogotowie Energetyczne
Policja