Pożar budynku mieszkalnego, Zakopane-Cyrhla

W nocy z 24 na 25 października około godziny 3:20 zostaliśmy zadysponowani do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego na osiedlu Cyrhla w Zakopanem. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów cały budynek był objęty ogniem otwartym. Natychmiast przystąpiono do działań i podano prądy wody na płomienie, po chwili ujawniono makabryczne odkrycie jakim były wiszące w pobliżu domu zwłoki mężczyzny, jak się później okazało mieszkańca budynku. Zabezpieczono je a następnie przekazano pogotowiu ratunkowemu oraz policji. Po opanowaniu pożaru przeszukano dokładnie budynek po czym przystąpiono do dokonywania prac rozbiórkowych i dogaszania zarzewi ognia.

W trakcie prowadzenia działań zastęp GBARt 2,5/24 Mercedes Atego pełnił zabezpieczenie w koszarach JRG Zakopane.

Siły i środki:
GCBA 13/48 Steyr
GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane
GBA 2/20 Star 1466 JRG Zakopane
GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane
GBA 2,5/25 MAN TGM OSP Olcza
GBA 2,5/16 Ził 131 OSP Olcza
GCBA 5/32 Magirus OSP Murzasichle