Pożar budynku, Zakopane-Olcza

4 października 2014 roku w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani na osiedle Olcza-Gawlaki w Zakopanem, gdzie doszło do pożaru drewnianego budynku. Działania na miejscu polegały na podaniu prądów wody na obiekt, który niemal w całości był objęty ogniem otwartym, oświetleniu terenu i dokonaniu prac rozbiórkowych celem dokładnej lokalizacji zarzewi pożaru. Jak się okazało, w środku składowane były duże ilości siana, które trzeba było przerzucić i dokładnie przelać. Ze względu na brak hydrantów w pobliżu konieczne było dowożenie wody, które było realizowane przez ciężkie zastępy z naszej jednostki oraz OSP Poronin.

Siły i środki:
GBARt 2,5/24 Mercedes Atego
GCBA 13/48 Steyr
GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane
GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane
SH 25 Volvo JRG Zakopane
GBA 2,5/25 MAN TGM OSP Olcza
GBA 2,5/16 Ził 131 OSP Olcza
GCBA 5/24 Jelcz 422 OSP Poronin
Policja
Pogotowie Energetyczne