Pożar domu na Rysulówce (apel o pomoc pogorzelcom )

kolejny raz syrena zawyła w nocy z piątku na sobotę o godz. 2:22, i już w trakcie dojazdu do remizy widać było pożar otwarty na Rysulówce. Na miejsce natychmiast wyjechały zastępy GBARt i GCBARt a GLM Ford udał się do zbiornika przeciwpożarowego przy skrzyżowaniu Rysulówki z ul. Królewską celem zbudowania punktu czerpania wody, poproszono także o zadysponowanie większych sił. Na miejscu zastano całkowity pożar poddasza drewnianego budynku mieszkalnego, w którym znajdowała się także stolarnia, oraz rodzinę która na szczęście zdążyła się bezpiecznie ewakuować. Działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu, po przygaszeniu płomieni wprowadzono do wnętrza i na poddasze ratowników w aparatach ODO, w miarę przybywania kolejnych zastępów zbudowano kilkuset metrowe zasilanie spod remizy, co w połączeniu ze zbiornikiem przeciwpożarowym zapewniło ciągłość podawania wody. Spaleniu uległo w całości poddasze oraz kotłownia, udało się uratować pomieszczenia mieszkalne na parterze oraz stolarnie wraz z maszynami. Na miejscu pracowało łącznie ok. 20 zastępów straży pożarnej, obecne było także dowództwo KP PSP i JRG Zakopane, a rano na miejscu pojawił się wójt.

W tym miejscu przyłączamy się do apelu o pomoc pogorzelcom, 5-osobowa rodzina straciła dach nad głową przed samą zimą. Wpłaty można dokonywać na poniższe konto:

Tomasz Mąka nr: 07 1240 5165 1111 0010 4759 6530

Fot. Maciej Jonek/ 24tp.pl, OSP KSRG Zakopane-Olcza