Pożar lawety w Wanatach

26 maja 2014 roku udaliśmy się samochodem SLRr Ford Ranger do Korwinowa k. Częstochowy do firmy Bocar, na przegląd gwarancyjny. Kilka kilometrów przed Korwinowem na DK-1 w Wanatach najechaliśmy na pożar lawety przewożącej samochody osobowe. Ogniem objęte były w całości szoferka ciężarówki i samochód znajdujący się bezpośrednio nad nią, a dwa kolejne zaczynały się palić. Ze względu na stopień rozwinięcia pożaru oraz wybuchające opony nie mogliśmy podjąć działań przy pomocy gaśnic, w związku z czym zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu zadysponowanych zastępów oraz sprawdziliśmy czy kierowca nie wymaga pomocy. Po chwili na miejsce zaczęły docierać zadysponowane zastępy, które błyskawicznie ugasiły pożar. Na koniec nasze dane zostały spisane przed dowódcę, po czym ruszyliśmy w dalszą drogę.