Pożar na Karpielówce

Drugi wyjazd tego dnia, po godzinie 21 zapalił się drewniany warsztat na osiedlu Karpielówka w Kościelisku. Po dotarciu na miejsce budynek był cały w ogniu, pierwsze działania polegały na podaniu prądów wody z zewnątrz w natarciu na płomienie. Równocześnie sprawiano oświetlenie, budowano zasilanie wodne. Po przytłumieniu płomieni wprowadzono do środka ratowników w aparatach ODOz linią gaśniczą, ewakuowano z wnętrza mienie, wyniesiono butlę z gazem. Przy pomocy kamery termowizyjnej wyszukiwano źródeł ognia, a następnie dokonywano prac rozbiórkowych celem jego lokalizacji, m.in. w ścianach i dachu. Na czas proawdzenia akcji odłączono w okolicy prąd. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru był zostawiony bez dozoru piecyk, działania zakończono kilka minut przed 23.

Zdjęcia z akcji znajdują się w galerii.

W akcji uczestniczyły GBARt 2,5/24 Mercedes Atego, GCBA 13/48 Steyr oraz zastępy JRG Zakopane, OSP Olcza, Witów, Poronin i Dzianisz Dolny.