Pożar sadzy w kominie na ul. Kiry oraz ul. Nędzy Kubińca.

Dzisiejszego dnia odnotowaliśmy dwa wyjazdy, które dotyczyły pożaru sadzy w kominie.

Do pierwszego zdarzenia wyjechaliśmy o godz. 15:32 dwoma zastępami GCBARt Scania oraz GBARt Mercedes, na ul. Kiry. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu przystąpiliśmy do gaszenia pożaru w przewodzie kominowym. Pierwsza rota przystąpiła do gaszenia za pomocą lancy mgłowej oraz gaśnicy, natomiast strażacy z drugiej roty z pomocą podnośnika z JRG Zakopane udrożniali przewód kominowy za pomocą szczotki kominowej. Po ugaszeniu pożaru sprawdziliśmy cały budynek za pomocą kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Zakopane.

Nasze drugie zdarzenie, które również dotyczyło pożaru było przy ul. Nędzy Kubińca. Do zdarzenia wyjechały dwa zastępy GCBARt Scania oraz GBARt Mercedes, a także zadysponowano JRG Zakopane. Nasze działania były prowadzone tak samo jak w poprzednim zdarzeniu, lecz tym razem bez użycia podnośnika.

Ponownie przypominamy o sprawdzeniu swoich pieców oraz przewodów kominowych z pomocą specjalistów aby zapobiec tego typu pożarom.

Fot. Materiały własne 
Fot. KP PSP Zakopane