Pożar ściółki leśnej, Zakopane

24 sierpnia 2015 r. tuż po godzinie 20 zostaliśmy zadysponowani do pomocy JRG Zakopane przy pożarze ściółki leśnej w Zakopanem, pomiędzy Polaną Szymoszkowa a Osiedlem Choćkowskie. Początkowo do działań wyjechał zastęp GBARt Mercedes Atego. Pierwsze działania zostały podjęte przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego i gaśnic, jednak ogień wszedł na tyle głęboko w ściółkę, iż konieczne okazało się użycie wody. W związku z tym na miejsce zadysponowano dodatkowo ciężkie samochody gaśnicze oraz rozpoczęto budowę kilkuset metrowej linii wężowej w bardzo trudnym terenie. Po dotarciu dodatkowych sił podano 2 prądy wody i dokładnie przelano pogorzelisko. Działania trwały około 3 godziny.

Siły i środki:

GBARt 2,5/24 Mercedes Atego
GCBA 13/48 Steyr
GBA 2/20 Star 1466 JRG Zakopane
GCBA 13/48 Steyr OSP Witów
GCBA 8/40 Volvo FM OSP Dzianisz Górny
GCBA 6/32 Jelcz 325 OSP Dzianisz Dolny