Pożar w Zębie

W dniu wczorajszym, tj. 1.07 o godzinie 15.45 zostaliśmy zadysponowani zastępami GBARt Mercedes i GCBA Scania do pożaru zabudowań mieszkalno-gospodarczych na granicy Furmanowej i Zębu. Pożar wybuchł w trakcie przechodzenia silnej nawałnicy i najprawdopodobniej jego przyczyną było uderzenie pioruna. Ze względu na rozmiary pożaru, trudny dojazd oraz problemy z zaopatrzeniem wodnym na miejsce zadysponowano 23 zastępy straży pożarnej z powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego. W czasie gdy trwały działania przy pożarze, do SKKP w Zakopanem lawinowo spływały kolejne zgłoszenia, głównie z terenu Zakopanego i Kościeliska, dotyczące zalanych budynków, piwnic oraz garaży podziemnych. W związku z tym zastęp GBARt Mercedes został wycofany z działań w Zębie i wrócił alarmowo do Kościeliska, podejmując kolejne interwencje przy ul. Śmiechówka, Budzówka, Rysulówka, Karpielówka, Karpielówka Boczna, Królewska, Czajki i Strzelców Podhalańskich. Oprócz nas w Kościelisku działały także zastępy z Witowa, Poronina i Bukowiny Tatrzańskiej.

Fot. Piotr Korczak