Pożar zabudowań mieszkalno-gospodarczych, Poronin

25 stycznia przed godziną 14 SKKP w Zakopanem otrzymało informację o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Tatrzańskiej w Poroninie. W pierwszej kolejności na miejsce zadysponowano zastępy JRG Zakopane oraz OSP Poronin. Po przybyciu pierwszych zastępów dom praktycznie w całości objęty był ogniem otwartym, dodatkowo pożar zaczynał przenosić się na przybudowaną do budynku stodołę. W pierwszej fazie działań strażacy OSP Poronin ewakuowali z wnętrza niepełnosprawną kobietę a następnie rozpoczęli gaszenie ognia. W związku z poważną sytuacją na miejscu oraz problemami z zaopatrzeniem wodnym zaczęto dysponować kolejne jednostki, w tym naszą. W miarę przybywania zastępów podawano następne prądy wody, w tym z podnośnika hydraulicznego, do środka wprowadzano ratowników w aparatach ODO celem przeszukania pomieszczeń oraz prowadzenia działań gaśniczych od wewnątrz. Po wstępnym opanowaniu sytuacji rozpoczęto prace rozbiórkowe oraz przerzucanie i przelewanie dużych ilości siana znajdujących się w stodole. W dalszej części działań na miejsce zadysponowano kolejne jednostki celem podmiany strażaków.
Na skutek pożaru poszkodowane zostały 3 osoby, dwie kobiety przebywające w czasie wybuchu ognia w domu oraz strażak ewakuujący jedną z kobiet.

Siły i środki:
GLM Ford Ranger OSP Małe Ciche
GLM Ford Transit OSP Nowe Bystre
GLM Ford Tranist OSP Bustryk
Pogotowie Ratunkowe (3 karetki)
Pogotowie Energetyczne
Policja