Pożar zabudowań mieszkalno-gospodarczych, Poronin

25 stycznia przed godziną 14 SKKP w Zakopanem otrzymało informację o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Tatrzańskiej w Poroninie. W pierwszej kolejności na miejsce zadysponowano zastępy JRG Zakopane oraz OSP Poronin. Po przybyciu pierwszych zastępów dom praktycznie w całości objęty był ogniem otwartym, dodatkowo pożar zaczynał przenosić się na przybudowaną do budynku stodołę. W pierwszej fazie działań strażacy OSP Poronin ewakuowali z wnętrza niepełnosprawną kobietę a następnie rozpoczęli gaszenie ognia. W związku z poważną sytuacją na miejscu oraz problemami z zaopatrzeniem wodnym zaczęto dysponować kolejne jednostki, w tym naszą. W miarę przybywania zastępów podawano następne prądy wody, w tym z podnośnika hydraulicznego, do środka wprowadzano ratowników w aparatach ODO celem przeszukania pomieszczeń oraz prowadzenia działań gaśniczych od wewnątrz. Po wstępnym opanowaniu sytuacji rozpoczęto prace rozbiórkowe oraz przerzucanie i przelewanie dużych ilości siana znajdujących się w stodole. W dalszej części działań na miejsce zadysponowano kolejne jednostki celem podmiany strażaków.
Na skutek pożaru poszkodowane zostały 3 osoby, dwie kobiety przebywające w czasie wybuchu ognia w domu oraz strażak ewakuujący jedną z kobiet.

Siły i środki:
GCBA 13/48 Steyr
SLOp Skoda Octavia KP PSP Zakopane
GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane
GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane
SH 25 Volvo JRG Zakopane
SLRr Jeep Cherokee JRG Zakopane
GBA 2,5/24 Mercedes Atego OSP Poronin
GCBA 5/32 Jelcz 422 OSP Poronin
GBA 2,5/16 Star 244 OSP Suche
GCBA 6/32 Jelcz 004 OSP Suche
GBA 2,5/16 Mercedes 1222 OSP Ząb
GCBA 6/32 Jelcz 004 OSP Ząb
GBA 2,5/16 Mercedes 911 OSP Stasikówka
GCBA 6/32 Jelcz 004 OSP Stasikówka
GCBA 9/50 Scania P380 OSP Bukowina Tatrzańska
GCBA 4/32 Mercedes Atego OSP Biały Dunajec
GBA 2/16 Star 14-225 OSP Murzasichle
GCBA 5/32 Magirus Deutz OSP Murzasichle
GLM Ford Ranger OSP Małe Ciche
GLM Ford Transit OSP Nowe Bystre
GLM Ford Tranist OSP Bustryk
Pogotowie Ratunkowe (3 karetki)
Pogotowie Energetyczne
Policja

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *