Pożar zabudowań w Zakopanem

W piątek 19 lutego około godziny 7 rano przy ul. Paryskich w Zakopanem wybuchł pożar w budynku mieszkalnym połączonym ze stolarnią. Na miejsce wyjechaliśmy dwoma zastępami gaśniczymi.

Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek stwierdzono, że ogniem otwartym objęty jest budynek stolarni, a płomienie zaczynają przenosić się na poddasze murowanego budynku mieszkalnego, do którego bezpośrednio przylegała stolarnia. Działania w pierwszej fazie polegały na podaniu prądów wody z zewnątrz oraz udzieleniu pomocy medycznej właścicielowi budynku, który odniósł obrażenia podejmując próbę gaszenia pożaru. W miarę przybywania kolejnych zastępów wprowadzano do środka kolejne roty z liniami gaśniczymi, w tym po drabinach, dokonywano niezbędnych prac rozbiórkowych, starano się także zabezpieczyć maszyny, które nie zostały zniszczone przez ogień. Konieczne okazało się także przerzucenie dużej ilości trocin znajdującej się w stolarni. Działania na miejscu trwały około 3 godzin.

Siły i środki:
GBARt 2,5/24 Mercedes Atego
GCBA 7,7/40 Scania P450
GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane
GBA 2/20 Star 1466 JRG Zakopane
GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane
SH 25 Volvo JRG Zakopane
SLRr Nissan Navara JRG Zakopane
SLOp Toyota Rav4 KP PSP Zakopane
SLOp Skoda Octavia KP PSP Zakopane
GBARt 2,5/25 MAN TGM OSP Olcza
GBA 2,5/16 Ził OSP Olcza
GBA 2,5/24 Mercedes Atego OSP Poronin
GCBA 5/24 Jelcz 422 OSP Poronin
GBARt 2,5/16 Mercedes OSP Ząb
GCBA 6/32 Jelcz 004 OSP Ząb
GBARt 2/16 Star OSP Murzasichle
GCBA 5/32 Magirus OSP Murzasichle
GCBA 4/32 Mercedes Atego OSP Biały Dunajec
GCBA 14/38 Steyr OSP Witów
GCBA 8/40 Volvo OSP Dzianisz Górny
GCBA 6/32 Jelcz 004 OSP Suche
Pogotowie Ratunkowe
Pogotowie Energetyczne
Policja

pozarzakopanrrav

fot. Tygodnik Podhalański