Pożaru drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Kościeliskiej w Zakopanem.

1 sierpnia o godzinie 22:33 zostaliśmy zadysponowani zastępami GBARt Mercedes i GCBA Scania do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Kościeliskiej w Zakopanem.

W momencie dojazdu na miejsce pierwszych jednostek znaczna część domu była objęta ogniem otwartym, a z relacji świadków zachodziło prawdopodobieństwo że w środku może znajdować się mężczyzna. Pierwsze działania polegały na zabezpieczeniu terenu, wprowadzeniu do środka ratowników w aparatach ODO z liniami gaśniczymi i przeszukaniu pomieszczeń. Po chwili okazało się że mężczyźnie udało się uciec i z niegroźnymi oparzeniami został przekazany załodze karetki pogotowia. W miarę przybywania kolejnych sił i środków oświetlono teren, podano następne prądy wody i przystąpiono do prac rozbiórkowych celem lokalizacji zarzewi ognia. Łącznie na miejscu pracowało 14 zastępów PSP i OSP.

Siły i środki:

GBARt 2,5/24 Mercedes Atego

GCBA 7,7/40 Scania P450

GBARt 2,5/24 Renault Midlum JRG Zakopane

GBA 2/20 Star 1466 JRG Zakopane

GCBA 9,5/65 MAN TGS JRG Zakopane

SH 25 Volvo JRG Zakopane

SLRr Nissan Navara JRG Zakopane

GBA 2,5/25 MAN TGM OSP Olcza

GBA 2,5/16 Ził 131 OSP Olcza

GBA 2,5/24 Mercedes Atego OSP Poronin

GBA 2,5/16 Mercedes OSP Ząb

GCBA 6/32 Jelcz 004 OSP Ząb

GCBA 4/32 Mercedes Atego OSP Biały Dunajec

GCBA 6/32 Jelcz 004 OSP Biały Dunajec

Pogotowie Ratunkowe

Pogotowie Energetyczne

Policja

 

Fot. Piotr Korczak