Strażacy zapraszają

Jak co roku w czasie ferii zakopiańscy strażacy organizują akcję „Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice”.

Dzieci i młodzież szkolną pozostającą w okresie ferii zimowych w domach, przebywającą na półkoloniach lub korzystającą ze zorganizowanych form wypoczynku zapraszamy do zwiedzania zakopiańskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy ul. Nowotarskiej.

Podczas zwiedzania można będzie zaznajomić się ze sprzętem i wyposażeniem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, poznać szczegóły związane z codzienną służbą strażaka. W trakcie spotkań strażacy będą udzielać praktycznych porad na temat unikania zagrożeń, zachowania się
w obliczu zagrożenia, powstania pożaru czy innego niebezpiecznego zdarzenia. Opowiedzą również o akcjach, w jakich biorą udział.

Akcja ma na celu popularyzację zagadnień szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży szkolonej w okresie ferii zimowych. Zwiedzanie zakopiańskiej strażnicy będzie możliwe do końca lutego, po uprzednim uzgodnieniu z dowódcą JRG Zakopane.

Telefony kontaktowe:
st. kpt. Adam Romanowski – 693 357 269