Usunięcie niebezpiecznych nawisów śnieżnych i lodowych oraz Uderzenie samochodu w przydrożne drzewo

Pracowity Sylwester Powiatu Tatrzańskiego 🚨🚨

Od godzin porannych jednostki z naszego powiatu odnotowywują liczne zdarzenia różnego rodzaju. Również i my odnotowaliśmy dwa wyjazdy.

Pierwsze zdarzenie dotyczyło usunięcia niebezpiecznych nawisów śnieżnych i lodowych na dachu budynku Centrum Informacji Turystycznej w Kościelisku. Ddziałania prowadziliśmy przy użyciu drabin oraz sprzętu wysokościowego. Działania trwały około 2 godzin.

Drugie zdarzenie dotyczyło uderzenia samochodu w przydrożne drzewo na drodze z Kościeliska do Dzianisza. Po dotarciu na miejsce przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano ZRM, który zabrał poszkodowanego na dalsze badania do szpitala. Dalsze czynności polegały na odłączeniu akumulatora oraz na kierowaniu ruchem. Działania ratownicze prowadziliśmy wspólnie z OSP Nowe Bystre. Na miejscu była obecna również Policja.

Fot. Piotr Korczak
Fot. Materiały własne

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *