Zabezpieczenie zawody Red Bull 400 – Zakopane 2019. Podsumowanie

W minioną sobotę w sile dwóch zastępów zabezpieczaliśmy na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zawody z serii Red Bull 400.

Zawodnicy mieli do pokonania liczącą 400 m długości i 140 m przewyższenia trasę z końca zeskoku aż na sam szczyt skoczni pod domek dla skoczków. W zawodach wzięło udział około 800 osób, w tym także strażacy, jeden z nich nawet w pełnym ubraniu specjalnym i aparacie ODO. Naszym zadaniem było czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników w dwóch najbardziej stromych miejscach zeskoku oraz na mecie na samym szczycie skoczni. Zawody przebiegły względnie spokojnie, udzieliliśmy pomocy kilku osobom z drobnymi skaleczeniami oraz kilku osobom z objawami omdlenia spowodowanego dużym wysiłkiem i wysoką temperaturą. Oprócz nas w zabezpieczeniu uczestniczyli także ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratownicy medyczni oraz policjanci z KPP Zakopane.