Zderzenie dwóch pojazdów na ul. Strzelców Podhalańskich

Trudne warunki na drogach.

Jak już wcześniej wspominaliśmy na drogach jest bardzo ślisko I niebezpiecznie. W dniu wczorajszym nasza jednostka odnotowała kolejną interwencję w tym tygodniu związaną ze zderzeniem się pojazdów.

Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 14, gdzie na ul. Strzelców Podhalańskich w ciągu DW 958 zderzyły się dwa pojazdy. Do akcji wyjechały zastęp GCBARt Scania oraz GBARt Mercedes, zadysponowano także dwa zastępy z JRG Zakopane, Policję oraz dwie karetki Pogotowia.

Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono czołowe zderzenie samochodu osobowego i busa. Przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia a następnie do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym do czasu przyjazdu ZRM. Nasze działania polegały również na odłączeniu akumulatorów w autach, oraz podaniu piany na jedno z aut, z którego wydobywał się dym. Na czas akcji oraz oględzin przez Policję droga była całkowicie zablokowana, a strażacy kierowali samochody na objazd przez centrum Kościeliska. Po zabraniu pojazdów przez pomoc drogową, uprzątneliśmy drogę aby przywrócić ruch drogowy.

Fot. Piotr Korczak 
Fot. Marcin Szkodziński 
Fot. Materiały własne

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *